Pracujemy codziennie. E-wizyta w 15 minut

Ekonsultacja +

E-RECEPTĄ NA TABLETKĘ "DZIEŃ PO" w 15 min
E-wizyta za 35 zł

Każde następne Twoje zamówienie -20% taniej!
(Po opłaceniu otrzymasz kod rabatowy na e-mail)

Wypełnij formularz medyczny

E-recepta online na tabletkę dzień po escapelle lub ellaone

E-recepta na tabletkę po stosunku, który mógł zakończyć się nieplanowaną ciążą jest dla pacjentek sposobem na znaczne zmniejszenie niepokoju, stresu oraz zdenerwowania. E-recepta w takiej sytuacji jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem ze względu na krótki czas realizacji i przebiegu całej procedury bez narażania się na oceniający wzrok oraz komentarz lekarza podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim. O skuteczności tabletki “dzień po” decyduje bowiem szybkość jej zażycia, dlatego warto korzystać z tych rozwiązań, które pozwalają ten czas jak najbardziej skrócić. W celu uzyskania e-recepty online na tabletkę “dzień po” należy szczegółowo wypełnić odpowiedni formularz informacyjny niezbędnymi informacjami dotyczącymi pacjentki i jej sytuacji. E-recepta po wystawieniu przez specjalistę wysyłana jest na podany przez kobietę numer telefonu bądź adres e-mail.

Czy e-recepta na tabletkę dzień po jest konieczna?

W naszym kraju przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej “dzień po” możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym uzyskaniu recepty. W wielu innych państwach preparat tego typu można otrzymać w każdej aptece bez szczególnych starań i przede wszystkim bez specjalnej recepty. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie tabletki “dzień po” w Polsce jest zdecydowanie postaranie się o e-receptę online. Dokument wystawiony przez specjalistę przez Internet jest równie ważny, jak recepty wystawiane podczas stacjonarnych wizyt w gabinetach lekarskich. Konieczność uzyskania recepty na antykoncepcję awaryjną jest poparta kwestiami bezpieczeństwa. Pacjentka przyjmuje bowiem dużą dawkę specjalnych hormonów mających duży wpływ na ich organizm. Czasem niektóre schorzenia i jednostki chorobowe, na które cierpi kobieta wykluczają niestety możliwość przyjęcia antykoncepcji awaryjnej. Dlatego też istotne jest umieszczenie szczegółowych i prawdziwych informacji w formularzu, który następnie trafia do specjalisty. Dzięki temu, jeśli w danym przypadku występuje jakiekolwiek przeciwwskazanie do stosowania antykoncepcji awaryjnej lub jej skuteczność może zostać obniżona lekarz zwróci na to uwagę. W kwestionariuszu wymaganym do uzyskania e-recepty na tabletkę “dzień po” należy umieścić historię chorób, rodzaj przyjmowanych na stałe leków, a nawet schorzenia i choroby występujące wśród najbliższych osób z rodziny pacjentki.

Jakie są rodzaje tabletek dzień po?

Na rynku w naszym kraju dostępne są dwa rodzaje tabletek “dzień po”, czyli tak zwanej antykoncepcji awaryjnej. Jednym z nich są tabletki o nazwie Escapelle, które należy przyjąć maksymalnie w czasie 72 godzin od ryzykownego stosunku, który może doprowadzić do nieplanowanej ciąży. Ten preparat swoje działanie opiera na właściwościach lewonorgestrelu. Jego zadaniem jest zahamowanie i znaczne opóźnienie owulacji u kobiety, dzięki czemu do zapłodnienia nie dojdzie. Maksymalny czas, w którym tabletka Escapelle jest skuteczna wynosi 3 dni, choć zdecydowanie najwyższą skuteczność wykazuje w ciągu pierwszych 12 godzin od stosunku. Pacjentki, które muszą zażyć tabletkę Escapelle, a karmią dziecko piersią powinny odczekać przynajmniej 8 godzin od wzięcia tabletki do kolejnego karmienia. Tabletki ellaOne opierają się na działaniu octanu uliprystalu. Preparat ten powoduje zahamowanie wyrzutu hormonów luteinizujących przyczyniających się do wystąpienia owulacji. W związku z tym do zapłodnienia nie dochodzi. Tabletka ellaOne charakteryzuje się nieco dłuższym czasem, w którym pozostaje skuteczna i wynosi on maksymalnie 120 godzin. O największej skuteczności preparatu ellaOne można jednak mówić w ciągu pierwszych 24 godzin od stosunku. Po przyjęciu tabletki “dzień po” o nazwie ellaOne matki małych dzieci nie powinny karmić ich piersią nawet przez cały tydzień. Ze względu na wspomniane wyżej właściwości i różnice tabletek za każdym razem decyzja o wyborze konkretnego preparatu powinna być podejmowana w sposób świadomy i w pełni indywidualny.

O czym nie można zapomnieć przed zażyciem tabletki dzień po?

Pacjentki, które obawiają się nieplanowanego zajścia w ciążę powinny przede wszystkim przyjąć antykoncepcję awaryjną w możliwie jak najkrótszym czasie od odbycia ryzykownego stosunku. O skuteczności tabletek decyduje bowiem przede wszystkim czas jej przyjęcia. Otrzymanie potrzebnej do tego recepty na stacjonarnej wizycie w gabinecie lekarskim czasem nie jest jednak możliwe w ciągu 12, a nawet 24 godzin od stosunku. Dlatego też e-recepta online na tabletkę po ryzykownym stosunku to naprawdę dobre rozwiązanie dla pacjentek w stresie i dużych nerwach związanych z ewentualną i nieplanowaną ciążą. Wciąż pokutuje jednak przekonanie, że receptę potrzebną do wykupienia tabletek “dzień po” stanowiących antykoncepcję awaryjną konieczne jest osobiste odwiedzenie lekarza w gabinecie. Dla wielu kobiet taka sytuacja może dodatkowo potęgować stres oraz zdenerwowanie ze względu na nieprzyjemne komentarze lub spojrzenia, które powodują duże skrępowanie, a nawet uczucie wstydu. Ważna jest także świadomość, iż antykoncepcja awaryjna w formie tabletek “dzień po” jest skuteczna wyłącznie w momencie zanim dojdzie do zapłodnienia komórki jajowej. Po zapłodnieniu dawka hormonów w tabletkach “dzień po” nie zadziała zgodnie z oczekiwaniami. Warto podkreślić informację o tym, że antykoncepcja awaryjną to nie są tabletki poronne, co niestety wiele osób wciąż powtarza i głośno wyraża, a stanowi bardzo poważny błąd. Jeśli więc pacjentka pomimo zażycia tabletek “dzień po” po pewnym czasie będzie odczuwała możliwe objawy ciąży powinna udać się do specjalisty, który potwierdzi ciążę lub ją całkowicie wykluczy i określi przyczynę gorszego samopoczucia.

E-recepta na tabletkę “dzień po”, a kwestie bezpieczeństwa

Podobnie jak w sytuacji przyjmowania jakichkolwiek preparatów medycznych podczas zażywania tabletek “dzień po” należy zachować szczególną ostrożność i zastosować się do niezbędnych środków bezpieczeństwa. Stres związany z sytuacją, który odczuwa pacjentka obawiająca się zajścia w nieplanowaną ciąże jest wystarczającym obciążeniem dla organizmu, dlatego nie należy go dodatkowo potęgować. Antykoncepcję awaryjną należy zażyć przebywając w bezpiecznym i komfortowym miejscu, najlepiej we własnym domu. Warto zadbać również o obecność bliskiej osoby, która okaże wsparcie w każdej chwili. Antykoncepcję awaryjną w formie tabletki “dzień po” nie można zażywać często i pochopnie, gdyż jest to duża dawka specjalnych hormonów o dużym wpływie na organizm w danej chwili. Ponadto dobrze być świadomym, że tabletki nie gwarantują ewentualnego uniknięcia zachorowania na chorobę weneryczną. E-recepta online na tabletkę “dzień po” to zdecydowanie najwygodniejsza i najbardziej dogodna dla pacjentek forma skorzystania z możliwości zażycia antykoncepcji awaryjnej w odpowiednim czasie. Rozwiązanie to zapewnia również ogromny komfort psychiczny, gdyż kobieta nie zostaje narażona na sytuację, w której usłyszy negatywny, oceniający komentarz od lekarza. Specjaliści wystawiające e-receptę online nie zasłaniają się także tak zwaną klauzulą sumienia, której brzmienie umożliwia odmowę wystawienia dokumentu na zakup antykoncepcji awaryjnej.

W jaki sposób tabletka “dzień po” wpływa na cykl miesiączkowy u kobiet?

Tabletki “dzień po” to antykoncepcja awaryjna w formie sporej dawki silnie działających hormonów. Jest to więc powód, dla którego wiele kobiet obawia się zauważalnego rozregulowania własnego cyklu. W rzeczywistości jednak, jeśli dochodzi do jakichkolwiek zmian to najczęściej ewentualnie jest to kilkudniowe opóźnienie w wystąpieniu krwawienia. Nie jest to jednak reguła i taka sytuacja zdarza się wyłącznie w pojedynczych przypadkach pacjentek po zażyciu tabletek “dzień po”. Jeśli jednak oczekiwane krwawienie nie pojawi się w okresie 5 dni od spodziewanego terminu jego wystąpienia konieczna może okazać się bezpośrednia konsultacja z lekarzem i sprawdzenie stanu zdrowia. Pacjentki mogą zauważyć opóźnione krwawienie również ze względu na ogromny stres związany z całą sytuacją, który ma spory wpływ na przebieg cyklu. Innym objawem czasem jest pojawienie się niewielkiego plamienia w innym terminie niż spodziewane krwawienie, które jednak nie trwa długo i jest znacznie mniej obfite. Może być to jednym z efektów zażycia tabletki “dzień po”, lecz nie stanowi większego zagrożenia dla zdrowia kobiety. Dla własnego spokoju i dobrego samopoczucia warto jednak każdą taką sytuację konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym, aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości.

Jak otrzymać e-receptę na tabletkę “dzień po” krok po kroku?

Do uzyskania e-recepty na tabletkę “dzień po” nie potrzeba dużego zaangażowania i przejścia szczególnie skomplikowanej procedury. E-recepta jest dokumentem, którego uzyskanie nie wymaga od pacjentki nawet opuszczania własnego domu, a wszystkie działania można wykonać online. Ponadto rozwiązanie to nie wymaga także rezerwacji terminu, tak jak odbywa się to w przypadku udania się na stacjonarną wizytę lekarską. Pierwszym etapem jest wypełnienie specjalnej formularza, w którym pacjenta musi zawrzeć prawdziwe i szczegółowe informacje. Między innymi konieczne jest opisanie własnego stanu zdrowia oraz ewentualnych schorzeń i przyjmowanych na stałe lekarstw. W ankiecie nie może zabraknąć też informacji o ewentualnych chorobach występujących w najbliższej rodzinie, a które mogą stanowić przeciwwskazanie do zażycia antykoncepcji awaryjnej. Po zakończeniu wypełniania formularza trafia on do wykwalifikowanego specjalisty dokonującego wnikliwej analizy. Jeśli nie stwierdzi on żadnych nieprawidłowości oraz przeciwwskazań, e-recepta może zostać wystawiona na wybrany rodzaj tabletek “dzień po”. W kolejnym kroku pacjentka otrzymuje od specjalisty e-maila lub wiadomość na swój numer telefonu z kodem e-recepty umożliwiającym jej realizację w wybranej aptece. W tym momencie możliwe jest już zrealizowanie e-recepty. Należy przedstawić farmaceucie dokument oraz podać PESEL pacjentki, na którą e-recepta została wydana.

E-recepta ellaOne

EllaOne to lek antykoncepcyjny awaryjny w postaci tabletki, popularnie nazywanej „tabletką po”. Aby go uzyskać, niezbędna jest recepta od lekarza, a przed jego stosowaniem należy dokładnie przeczytać informacje zawarte w ulotce oraz skonsultować się z lekarzem. Działanie ellaOne polega na opóźnienie lub zahamowanie owulacji, co uniemożliwia zapłodnienie komórki jajowej przez plemniki. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale jej efektywność zależy od szybkości przyjęcia tabletki po stosunku. Należy pamiętać, że ellaOne nie działa jako stała forma antykoncepcji i nie powinna być stosowana regularnie jako zamiennik innych metod antykoncepcyjnych.

E-recepta na escapelle

Escapelle to lek zaliczany do antykoncepcji awaryjnej w postaci tabletki, który chroni przed nieplanowaną ciążą w sytuacjach nagłych. Jest to popularnie nazywana „tabletka po” i dostępna jest wyłącznie na receptę. Przed jej stosowaniem należy skonsultować się z lekarzem oraz dokładnie przeczytać informacje zawarte w ulotce.

Mechanizm działania Escapelle polega na opóźnieniu uwalniania komórki jajowej oraz uniemożliwieniu zapłodnienia, gdy już do niego dojdzie. Prawidłowo przyjęta tabletka „po” ma wysoką skuteczność ochrony przed ciążą, jednakże należy pamiętać, że nie jest to stała forma antykoncepcji. Powinno się używać tylko w sytuacjach awaryjnych

Wskazaniami do stosowania Escapelle są sytuacje awaryjne, takie jak niewłaściwe lub brak zabezpieczenia podczas stosunku.